תהליך עבודה

תהליך הקמת הגינה הינו יצירה משותפת של בעלי הגינה ושלי.

הגינה היא חלק בלתי נפרד מהבית. היא אמורה לספק את הרצונות ואת הצרכים של בעלי הגינה, כמו גם להעניק תחושה של הנאה מהישיבה ומהשהייה בה. ניסיוני הרב מזה עשרות שנים לימד אותי להיות "סוכן של אפשרויות": לבנות עבורכם את הגינה שעליה חלמתם, בהתאמה ייחודית לרצונות שלכם.

בשלב הראשון אנחנו נפגשים בגינה המיועדת להקמה או לשיפוץ, זאת כדי לראות את המקום, לשמוע את רצון הבעלים ולהציע רעיונות מקצועיים נוספים שעליהם אולי לא חשבתם. בפגישה זו נלקחים בחשבון נתונים רבים כגון אזורים שאותם רוצים להסתיר או לחשוף, כיווני השמש והרוח, נגישות נוחה לגינה, סוגי העצים והצמחים המתאימים לגינה ועוד.

בסוף הפגישה ובהתאם לרצונות שעלו, אני מבצע אומדן ראשוני לעלות הפרויקט, זאת כדי לוודא שהרצונות נפגשים עם היכולת הכלכלית.

בשלב השני אנו מעלים את הנתונים שעליהם דיברנו בפגישה הראשונה על גבי מפה מצבית שבה ניתן לראות את גודלו של השטח, גודל ומיקום הבית וכן השטח שהוא תופס במגרש, כולל שטחים מרוצפים שלעיתים לא מופיעים בתכניות. אני משרטט סקיצה כיצד תראה הגינה, ממקם את כל האלמנטים במקומם ומוציא כתב כמויות בהצעת מחיר מפורטת. הסקיצה הזו מהווה בסיס ראשוני לתכנית הגינה.

בשלב השלישי נערכת פגישה במשתלה שלי- "משתלת אריה", כדי להבין בדיוק באיזה צמחים אתם מעוניינים ואילו צבעי פריחה או טקסטורות עלים אתם אוהבים. צמחים אלה ישולבו מאוחר יותר בגינה שלכם. בפגישה זו גם ניתן לראות אלמנטים נוספים כמו אבני מדרך , מסלעות ואלמנטים נוספים שיכולים להוסיף אווירה ויופי לגינה. ניתן ומומלץ עוד בטרם פגישה זו לצלם צמחים או אלמנטים אחרים שאותם אוהבים בכדי להבהיר בדיוק מהי גינת חלומותיכם ולעזור לי להגיע במדויק יותר לסיפוק הצרכים שלכם.

השלב הרביעי הוא הקמת הגינה בפועל. אני והצוות שלי עובדים על הגינה שלכם בצורה רציפה ועוברים לגינה הבאה רק כאשר סיימנו את הגינה לחלוטין.

אשמח לעמוד לרשותכם
מושיקו אריה

052-2475492

 יקנעם המושבה  Ι  מושיקו: 052-2475492  Ι  דוא"ל: arienursery@bezeqint.net